Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak znaleźć motywację do ćwiczeń?

16 listopada 2019

Często gdy patrzymy w lustro, chcielibyśmy coś zmienić, zrzucić parę kilogramów, poprawić wygląd ciała. Zaczynamy czytać o prawidłowej diecie i ćwiczeniach, szukamy magicznego środka, żeby szybko schudnąć, a następnie zaczynamy ćwiczyć. Jednak efekty nie przychodzą tak szybko jakbyśmy chcieli i często poddajemy się, po czym wracamy do dawnych nawyków.

Jak znaleźć motywacje do ćwiczeń?

Najprostszym sposobem na znalezienie motywacji jest to, że spojrzymy w lustro. Gdy zobaczymy, że coś nam się nie podoba w naszym ciele, to musimy coś z tym zrobić. I tym czymś jest właśnie odchudzanie, czyli musimy wprowadzić zdrowe produkty do naszej diety, oraz zacząć ćwiczyć. Przed rozpoczęciem możemy zrobić sobie zdjęcia przed lustrem, i co dwa tygodnie będziemy robić je w tym samym miejscu. Dzięki temu będziemy widzieć postępy jakie dokonaliśmy. Dodatkowo po kilku miesiącach, gdy spojrzymy na pierwsze zdjęcie, to nie będziemy chcieli dopuścić, żeby znów wyglądać tak jak kiedyś. To da nam motywację, a dzięki niej utrzymamy wypracowany wygląd na zawsze.

Fajnym sposobem na motywację jest rozpisanie naszego celu. Może to być schudnięcie kilku kilogramów, lub zbudowanie mięśni. Gdy to zrobimy musimy określić czas, w jakim chcemy osiągnąć efekty. Na zrzucenie dużej ilości tkanki tłuszczowej potrzebujemy minimum pół roku, a najlepiej rok. Nie warto stawiać sobie nierealnej daty, gdyż tylko stracimy motywację z powodu braku oczekiwanego rezultatu.

Autorytet jako motywacja

Znalezienie autorytetu może nam pomóc w motywowaniu się. W dobie internetu jest wielu sportowców, którzy prowadzą swoje konta na portalach społecznościowych. Jeśli będziemy obserwować kilku z nich, to na pewno dostaniemy dużo motywacji od nich. Musimy znaleźć kogoś z naszej ulubionej dziedziny sportu. Może to być piłkarz, biegacz, bądź zwykła osoba ćwicząca na siłowni, i motywująca innych. Dzięki temu możemy zobaczyć jak wygląda życie osób sukcesu, i to może nas zmotywować do zrobienia tego samego z naszym ciałem. Gdy osiągniemy wymarzoną sylwetkę, staniemy się pewni siebie.

Najlepszą motywacją jest znalezienie sobie partnera do ćwiczeń. Możemy popytać wśród znajomych. Osoba, ktora znamy zmotywuje nas najlepiej do ćwiczeń, a dodatkowo możemy spędzić wspólnie czas. Podczas biegania śmiało porozmawiamy na różne tematy, a po ćwiczeniach udamy się na wspólny posiłek.

Najważniejszą motywacją, powinno być nasze zdrowie. Gdy mamy nadwagę jesteśmy narażeni na wiele chorób. To powinno nas zmotywować do ćwiczeń. Dodatkowo osoby ćwiczące, które zdrowo się odżywiają żyją dłużej.

Redakcja micoach.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do sportu, praktyczne porady, stylowy lifestyle oraz innowacyjne akcesoria spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie sport staje się nie tylko pasją, ale również sposobem na realizację siebie i dbanie o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zastosowanie podkładów medycznych
Jak opakować kosmetyki prasowane
Post przerywany (IF) i jego wpływ na zdrowie

Jesteś zainteresowany reklamą?

Post przerywany (IF) i jego wpływ na zdrowie