Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Egzotyczna podróż na archipelag siedmiu tysięcy wysp

21 sierpnia 2020

Podróżowanie to nie tylko gwarancja pięknych wspomnień, ale również okazja do poznania zupełnie innych kultur i ludzi. Można wybierać kierunki bliższe, można też zdecydować się na bardziej egzotyczne podróże. Jednym z wielu miejsc, które warto zobaczyć, są położone na siedmiu tysiącach wysp Filipiny.

Dlaczego Filipiny są wyjątkowe i warte odwiedzenia?

Ciekawe jest już nawet to, że mimo położenia w dalekiej Azji, lokalna ludność jest wyznania katolickiego. Sprawia to, że kościoły przypominają te nam znane, a ludzie będą do nas serdecznie nastawieni, gdy dowiedzą się, że pochodzimy z ojczyzny Jana Pawła II. Filipiny będą również doskonałym wyborem dla osób lubiących wylegiwać się na pięknych plażach, które z uwagi na liczność wysp i wysepek znacząco się od siebie różnią. Znajdziemy tu jednak wiele więcej – wulkany, tarasy ryżowe i czekoladowe wzgórza. Ponadto najlepiej odwiedzić to miejsce poza sezonem – idealny będzie czas między listopadem a majem.

Co trzeba zobaczyć na Filipinach?

Wysp jest wiele, dlatego niemożliwe jest zobaczyć wszystko za jednym razem. Z tego powodu warto odpowiednio przemyśleć wszystkie opcje i zdecydować, na zobaczeniu czego najbardziej nam zależy.

Dzika wyspa Bohol to miejsce, w którym można znaleźć czekoladowe wzgórza oraz małe małpki, a właściwie gryzonie, Tarsiery. Na południowym półwyspie Panglao jest za to mnóstwo białych i nieodkrytych przez turystów plaż.

Na północy wyspy Palawan znajduje się miasteczko El Nido, które słynie z kąpieli w lagunach, żeglowania między klifami i zajadaniem się rybami na białych plażach. Odważni mogą spędzić noc na bezludnej wyspie w hamaku tuż pod gwieździstym niebem. Na wyspie bez problemu można znaleźć piękne plaże (np. w Sabang).

Plaże na wsypie Boracay należą do jednych z najpiękniejszych na świecie, lecz przez to są bardzo popularne wśród turystów. Widok jest jednak wart znoszenia tłumów. Ta wyspa będzie najlepszym wyborem dla osób, które lubią się pobawić na wakacjach. Na jej zachodzie można nurkować, snorklować na kolorowej rafie i imprezować do świtu.

Na wyspie Luzon położona jest stolica Filipin, jednak bynajmniej nie z tego powodu warto tu zajrzeć. Znajdują się tutaj aktywne wulkany, a na północy wyspy są góry z uznanymi za ósmy cud świata tarasami ryżowymi.

Jak zorganizować sobie wycieczkę na Filipiny?

Dobrym wyjściem będzie zlecenie tego specjalistom. Egzotyczne podróże organizowane są m. in. przez biuro podróży egzotycznych Relaksmisja, które układa plan podróży indywidualnie dla każdego klienta oraz wręcz każdemu niezbędne mapy, słowniczki czy numery telefonów. Na stronie można znaleźć przykładowe wycieczki w interesujące nas miejsca i na ich podstawie poprosić o stworzenie planu dla nas.

Redakcja micoach.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do sportu, praktyczne porady, stylowy lifestyle oraz innowacyjne akcesoria spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie sport staje się nie tylko pasją, ale również sposobem na realizację siebie i dbanie o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zastosowanie podkładów medycznych
Jak opakować kosmetyki prasowane
Post przerywany (IF) i jego wpływ na zdrowie

Jesteś zainteresowany reklamą?

Post przerywany (IF) i jego wpływ na zdrowie