Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Wybieramy rower dla siebie

12 października 2019

Rozpoczynając swoją przygodę z jeżdżeniem na rowerze, może przytłoczyć cię ilość najprzeróżniejszych opcji rowerów dostępnych na rynku. Niegdyś można było dostać w sklepach jeden, może dwa rodzaje rowerów i tyle, nie było zbyt dużego wyboru; obecnie pojawiając się w sklepie sportowym można dostać oczopląsu – cala hala wypełniona różnymi rowerami, a każdy inny, nawet wśród jednego rodzaju rowerów możesz spotkać się z różnymi podrodzajami.

Rowery rodzaje – jak nie zgubić się w tym gąszczu najprzeróżniejszych opcji i wybrać to, co będzie dla nas najlepsze?


Rowery rodzaje są przeznaczone do różnego użytku. Na inny rower powinniśmy się zdecydować, jeżeli planujemy dojeżdżać naszym rowerem do pracy przez centrum miasta, na inny jeżeli planujemy rowerowe wycieczki po górach, a jeszcze inne jeżeli chcemy wybierać się na długie rowerowe wycieczki po neutralnym gruncie.
Preferujesz spokojny tryb życia w dużym mieście i nie dla ciebie dalekie górskie wycieczki, a rower chcesz stosować jako alternatywę dla samochodu w dojeżdżaniu do pracy?

Zainwestuj w coś prostego i lekkiego. W takim wypadku może sprawdzić ci się rower miejski, coraz bardziej popularny na ulicach polskich miast; jeżeli jesteś leniuchem i potrzebujesz dodatkowego wspomagania, możesz zainwestować w rower elektryczny, zawierający dodatkowe wspomaganie jazdy.


Jeżeli planujemy używać naszego roweru w różnych celach, warto postawić na modele bardziej uniwersalne o wielu zastosowaniach. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się tu rower trekkingowy, który sprawdzi się zarówno na asfalcie jak i na twardym podłożu na przykład leśnej ścieżki. Taki rower możesz zastosować zarówno wtedy, gdy chcesz dojechać do pracy, jak i możesz wsiąść na niego jadąc na wycieczkę po okolicy z rodziną. Może nie nada się do jazdy w góry; do takiej jazdy musisz mieć coś mocniejszego.


Za to jeżeli marzy ci się jazda tylko w terenie, na przykład w górach, po nierównym gruncie, koniecznie zaopatrz się w rower górski. To rodzaj roweru stworzony do jazdy w trudnych warunkach, solidny, ciężki i stabilny. Jeżeli marzą ci się ekstremalne doznania przy zjeżdżaniu ze stoku, rower górski jest obowiązkowy.

BMX – rowery


Zupełnie inną bajką są rowery typu BMX, stworzone do skoków i sztuczek. Jeżeli marzy ci się jazda po specjalnych torach i nauka skoków, jest to rower dla ciebie. Za to jeśli chcesz jeździć po asfalcie na dalekie, szybkie wyprawy – rower szosowy będzie czymś, co powinny cię zainteresować.


Rowery rodzaje – pamiętaj, by dopasować rodzaj roweru do twoich potrzeb i możliwości.

Redakcja micoach.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do sportu, praktyczne porady, stylowy lifestyle oraz innowacyjne akcesoria spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie sport staje się nie tylko pasją, ale również sposobem na realizację siebie i dbanie o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?