Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Jakie narty wybrać dla dziecka?

4 grudnia 2019

Warto mieć świadomość, że właściwy dobór nart będzie odgrywał ogromne znaczenie zarówno w przypadku dzieci, które dopiero uczą się jeździć, jak i mają kilkuletnie doświadczenie. Koniecznie należy również zdawać sobie sprawę, że właściwy wybór nart dla dzieci nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Jakie narty dla dziecka?

Warto przede wszystkim wiedzieć, że dzieci rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na nartach w wieku od 3 do 5 lat, oczywiście wszystko uzależnione jest od koordynacji ruchowej, a także sprawności. Koniecznie należy także zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie najbardziej istotną zasadą, jaką powinno się kierować przy wyborze nart powinno być ich jak najprostsze prowadzenie.

Narty muszą bowiem pomagać w nauce, a także opanowywaniu kolejnych podstaw jeżeli chodzi o poruszanie się na stoku. Nie mogą utrudniać tego procesu. Produkt ten musi posiadać odpowiednią długość. Nie można zapomnieć o ich właściwym wytaliowaniu, by pomagały wchodzenie w skręt.

Jakie powinny być idealnie dobrane narty?

Zdecydowana większość doświadczonych instruktorów i narciarzy jest zdania, że narty powinny być jak najkrótsze, czyli w przedziale od 60 do 80 cm. Oczywiście bardzo duże znaczenie w tym aspekcie będzie miał wzrost. Rekomendowane jest, by długość nart stanowiła 25-30 cm mniej niż wzrost dziecka. Osoby, które zdecydują się na zakup minimalnie dłuższych nart nie powinny mieć znacznie większych problemów z nauką. Dzieci będą musiały jednak wkładać więcej sił w nauczenie się poszczególnych manewrów.

Ponadto zdecydowana większość producentów ma w swojej ofercie asortymentowej zestaw nart od razu z wiązaniami. Można w ten prosty sposób zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Warto jednak pamiętać, że w początkowym etapie nauki indywidualny dobór wiązań nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Narty dla dzieci od 6 do 12 lat

Z kolei w przypadku dzieci od 6 do 12 lat konieczne jest rozpatrzenie dwóch sytuacji. Dzieciom, które już jeżdżą od kilku lat rekomendowany jest zakup dłuższych nart. Koniecznie trzeba kierować się zachowaniem właściwych proporcji między wzrostem dziecka, a długością tych nart.

Warto wiedzieć, że najbardziej optymalnie dobrane narty dla dzieci we wspomnianej grupie wiekowej powinny sięgać do barków. Należy również pamiętać o głębokim taliowaniu. Oczywiście w przypadku, gdy pociechy będą radziły sobie ponadprzeciętnie i nie będą miały żadnych problemów ze skrętami, można spokojnie podjąć decyzję o zakupie dłuższych nart, które będą sięgały nawet do nosa. Rekomendowane jest skonsultowanie się ze sprzedawcą przed dokonaniem ostatecznego zakupu.

Redakcja micoach.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do sportu, praktyczne porady, stylowy lifestyle oraz innowacyjne akcesoria spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie sport staje się nie tylko pasją, ale również sposobem na realizację siebie i dbanie o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?