Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Dobór deski do stylu jazdy i umiejętności snowboardzisty.

4 grudnia 2019

Sporty zimowe to ostatnio bardzo modne zajęcie. Aktywni sportowcy i miłośnicy białego szaleństwa z niecierpliwością czekają na pierwszy śnieg i dogodne warunki narciarskie. Jednak do sezonu zimowego należy odpowiednio się przygotować, jednocześnie gromadząc i serwisując swój sprzęt sportowy. Jak wybrać deskę snowboardową dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych? Jakie główne cechy powinna posiadać dobra deska? Jak stworzyć prawidłowe i komfortowe wyposażenie snowboardzisty?

Jak wybrać deskę snowboardową?

Wybór odpowiedniego sprzętu to jedna z najważniejszych rzeczy, przed sama nauką jazdy. Dopasowanie i korzystanie z deski uzależnione jest od wielu czynników, które znacząco wpływają na naukę, jak późniejszą jazdę i szaleństwo.

Zakup deski uwarunkowany jest przede wszystkim od:

  • wieku i zaawansowania sportowca,
  • możliwości i umiejętności sportowych,
  • wzrostu i wagi snowboardzisty,
  • celu i przeznaczenia sprzętu,
  • materiału wykonania, trwałości i elastyczności deski,
  • możliwości finansowych odbiorcy, itp.

Aby wybrać odpowiednią deskę do nauki jazdy, należy zasięgnąć opinii fachowca, który ustali wysokość sprzętu, ja również dopasuje prawidłowe dalsze wyposażenie w postaci butów czy wiązań. Deska dla tych mniej zaawansowanych sportowców powinna sięgać mniej więcej wysokości brody, być średnio elastyczna, a boty i wiązania powinny zapewniać stabilne trzymanie nogi, jak również umożliwiać pewne oparcie goleni o strukturę i materiał obuwia.


Kolejnym krokiem nauki jest ustawienie wiązań, ich nachylenie oraz kierunek nogi prowadzącej. Pewne, specjalistyczne ćwiczenia pozwolą określić nogę przednią i tylną, jak również dopasować stopień ułożenia nóg.


Dla osób bardziej zaawansowanych wybór sprzętu uzależniony jest przede wszystkim od celu i wykorzystania, jak również preferowanego stylu jazdy. Osoby szukający przygód we freestyle powinny celować w zakup deski miękkiej, z ostro wyprofilowanymi końcami sprzętu, posiadającymi wiązania do akrobatyki i wykonywania trików. Wiązania deski ustawiane są dwukierunkowo, a ich rozstaw i kąt nachylenia dostosowane są indywidualnie do upodobań i uwarunkowań osobistych freeridera.


Kolejnym rodzajem deski i sposobem doboru do umiejętności i przeznaczenia, jest deska zjazdowa. Snowboard ten charakteryzuje się wysoką sztywnością, wąskim profilem, ściętym końcem sprzętu, a także rodzajem wiązań i butów. Buty dostosowane do szybkiego, zjazdowego, slalomowego stylu jazdy, przypominają sztywne i twarde buty narciarskie, a wiązania ustawione kierunkowo, pod ostrym kątem.

Redakcja micoach.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do sportu, praktyczne porady, stylowy lifestyle oraz innowacyjne akcesoria spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie sport staje się nie tylko pasją, ale również sposobem na realizację siebie i dbanie o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?