Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Jaki sprzęt do biegania kupić?

4 października 2019

Na początku naszej przygody z bieganiem mamy bardzo wiele pytań odnośnie techniki biegania, odzieży, butów i sprzętu. Warto poczytać na ten temat zanim zaczniemy ćwiczyć. W ten sposób unikniemy kontuzji, a nasz trening będzie efektywniejszy. Bieganie to sport, który każdy wykona z łatwością. Nie potrzebujemy płacić za siłownię, ponieważ biegać możemy wszędzie. Dodatkowo bieganie na świeżym powietrzu pdnosi odporność, zwiększa wydolność organizmu, redukuje stres i przedłuża życie.

Biegać może każdy, jednak osoby z dużą nadwagą powinny zacząć od spacerów, żeby nie obciążać stawów. Jest to świetny sposób na spalenie kalorii, a dzięki temu pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Jeśli masz wątpliwości, czy możesz biegać, to warto zrobić badania, które to sprawdzą.

Jakie wybrać buty do biegania dla początkujących?

Zaczynając przygodę z bieganiem, nie potrzebujemy specjalnego obuwia do tego celu. Wystarczą zwykle buty, w których chodzimy. Ważne żeby były wygodne i dopasowane do stopy. Na kilka pierwszych przebieżek nie musimy kupować botów po kilkaset złotych. Dopiero po kilku treningach, gdy zdecydujemy się biegać przez dłuższy czas, możemy udać się do sklepu sportowego po buty. Wybierając buty musimy zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar. Buty nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne.

Powinny być dopasowane do kształtu naszej stopy. Pomoże nam w tym pracownik sklepu, który może doradzić nam, które buty będą najlepsze dla nas. Na początku, gdy biegamy na krótki dystans możemy kupić buty za około 200-300 zł w sklepach sportowych, bądź nawet za mniej niż 100 zł w supermarkecie. Często, gdy zaczyna się sezon biegowy, w sklepach można kupić tanie buty, które na początek będą idealne. Jednak z czasem, gdy będziemy wydłużać dystans, warto kupić profesjonalne buty, które mogą pomóc osiągać lepsze wyniki.

Nie tylko buty są ważne

Buty to najważniejsza rzecz dla biegacza. Jednak nie należy zapomnieć o odzieży. W ciepłe dni najlepsze będą krótkie spodenki i koszulka, najlepiej wykonane z materiałów odprowadzających pot z naszego ciała. Dzięki temu bieganie będzie przyjemniejsze. W chłodne zimowe dni, musimy zakupić bieliznę termoaktywną, która pomoże nam przetrwać niskie temperatury podczas treningu.

Dodatkowo jeśli często chorujemy, to możemy zaopatrzyć się w maskę na twarz, która ogrzeje powietrze wdychane do płuc. Dzięki temu nie powinniśmy chorować. Jednak w chłodne dni nie możemy ubrać się za grubo, gdyż może to doprowadzić do przegrzania organizmu. Gdy wychodzimy biegać, musimy czuć, że jest nam chłodno, a gdy zaczniemy biec powinno nam być ciepło.

Redakcja micoach.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do sportu, praktyczne porady, stylowy lifestyle oraz innowacyjne akcesoria spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie sport staje się nie tylko pasją, ale również sposobem na realizację siebie i dbanie o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?