Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Jak wybrać buty narciarskie?

27 listopada 2019

Warto zdawać sobie sprawę, że wybranie właściwych butów narciarskich jest najczęstszym problemem narciarzy. Nie wszyscy mają świadomość, że odpowiednie buty będą miały zdecydowanie większe znaczenie niż narty. Jak wybrać buty narciarskie?

Co należy koniecznie wziąć pod uwagę przy wyborze butów narciarskich?

Każdej sobie jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji rekomendowane jest przede wszystkim stanąć przed lustrem, a następnie odpowiedzieć na pytanie „czym jest dla mnie narciarstwo?”. Szczera odpowiedź umożliwi bowiem na uniknięcie kolejnych problemów.

Osoby, których celem jest wybranie się na narty, by tylko przebywać na świeżym powietrzu i poopalać się na leżaku, będą musiały zaopatrzyć się nie tylko i wyłącznie w miękkie, ale również wygodne buty. Identyczna sytuacja będzie w przypadku początkujących narciarzy, którzy będą chcieli rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. Ich celem nie jest również uzyskiwanie szybkich postępów.

Z kolei narciarze mający w planach zwiedzanie różnych ośrodków czy przejeżdżanie tras bez robienia zbędnych przerw powinni zdecydować się na buty do jazdy całodziennej.

Wszystkim osobom, dla których jeżdżenie na nartach jest sposobem na spędzanie wolnego czasu, a dodatkowo lubią prędkość, rekomendowane są sztywne buty o sportowym profilu. Oczywiście zdecydowanie największe wymagania powinny być stawiane butom przeznaczonym do jazdy poza trasowej. Nie tylko muszą być one sztywne, powinny być również wygodne. Użytkownik musi mieć także właściwy komfort cieplny.

Buty do wszystkiego – co to znaczy?

Warto wiedzieć, że w ofertach firm wygodne buty określane są bardzo często mianem butów Allroundowych, czyli tzw. buty do wszystkiego. Producenci w tym segmencie zdecydowali się kierować przede wszystkim wygodą i komfortem użytkowników. Jak wiadomo ucząc się, a także doskonaląc jazdę ludzie mogą spędzać w butach bardzo dużą część dnia.

Należy mieć na uwadze buty o indeksie twardości w przedziale od 60 do 80, co będzie przekładało się nie tylko na łatwość zakładania, ale również ściągania. Umożliwi również na zachowanie wyprostowanej, naturalnej pozycji na nartach.

Trzeba również zdawać sobie sprawę, że zupełnie osobnym tematem jeżeli chodzi o obuwie narciarskie są buty dla pań. Firmy doskonale wiedzą, że kobiety są najbardziej wymagającymi klientami. Ponadto ich stopy są zdecydowanie bardziej delikatne. Warto również wiedzieć, że firmy dedykują kobietom pełną gamę butów. Są bowiem konstrukcje przeznaczone nie tylko i wyłącznie dla początkujących i średnio zaawansowanych przedstawicielek płci pięknej, ale również dla kobiet podchodzących do jeżdżenia na nartach, jak do sportu.

Redakcja micoach.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do sportu, praktyczne porady, stylowy lifestyle oraz innowacyjne akcesoria spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie sport staje się nie tylko pasją, ale również sposobem na realizację siebie i dbanie o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?