Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Rakieta tenisowa – ile kosztuje i jak ją wybrać?

18 maja 2022


Rakiety tenisowe są oferowane w wielu wariantach – dla początkujących i dla zaawansowanych graczy. Na co warto się zdecydować?

Pierwszym zakupem każdego tenisisty najczęściej jest rakieta tenisowa. Dzisiaj asortyment rakiet jest bardzo szeroki, więc można przebierać w różnych markach i wariantach. Dużym powodzeniem cieszą się między innymi oferowane przez Yonex, Head, Wilson, Dunlop, Babolat czy Tecnifibre rakiety do tenisa. Z jakimi kosztami związane jest zakupienie takiego sprzętu? O czym powinno się pamiętać przy jego wyborze?

Rakieta tenisowa – jak dobrać najlepszą?

Rakiety do tenisa są opisywane za pomocą wielu parametrów odnoszących się do ich budowy. Przy zakupie właściwego modelu należy więc uwzględnić je i dobrać do własnych wymagań, aby gra była komfortowa i skuteczna.

Wśród najważniejszych parametrów przy wyborze rakiet tenisowych znajdują się poniższe:

  • materiał do produkcji rakiety – rekomenduje się używanie rakiet grafitowych lub z kompozytów grafitowych, na przykład jak produkowane przez Tecnifibre rakiety
  • ciężar rakiety tenisowej – osoby początkujące najczęściej korzystają z rakiet lżejszych, które są wygodniejsze
  • balans rakiety tenisowej – zwykle wybierane są rakiety z balansem na rączkę, lecz niektórzy preferują inne modele, na przykład z balansem na główkę, który daje większą siłę odbicia, balansem neutralnym
  • wielkość rakiety tenisowej – jej długość i wielkość główki również można dobrać do własnych wymagań

W przypadku początkujących osób najczęściej nie zaleca się kupowania rakiet tenisowych wyższej klasy, ponieważ nie będą one wtedy odpowiednie. Również mogą szybko się zniszczyć. Warto więc skupić się na tańszych, ale również dobrych modelach rekomendowanych na start.

Gdzie kupić dobrą rakietę tenisową?

Dzisiaj rakiety tenisowe wielu marek, na przykład jak produkowane przez Babolat czy Tecnifibre rakiety, można zakupić w różnych sklepach.

Najlepiej zdecydować się na zakupienie rakiety w sklepie tenisowym na przykład w sklepie dotenisa.pl. To właśnie w takich sklepach można znaleźć bardzo szeroki wybór produktów od różnych producentów i dodatkowo otrzymać porady sprzedającego przy wyborze właściwego modelu.

Ceny rakiet tenisowych – ile kosztują?

Za wyposażenie jak rakieta tenisowa wcale nie trzeba płacić bardzo dużo. Ceny najczęściej rozpoczynają się od około 120 złotych w przypadku markowych modeli, natomiast średnio rakieta polecana dla osoby początkującej będzie wydatkiem około 200-250 złotych.

Modele przeznaczone dla graczy bardziej doświadczonych, na przykład stworzone przez Babolat czy Tecnifibre rakiety będą wydatkiem ponad 1000 złotych.

Jak zaoszczędzić na kupnie rakiety tenisowej?

Aby zakupić rakietę tenisową jeszcze taniej, warto przede wszystkim sprawdzać oferty dostępne w sklepach internetowych. 

Sklepy online mogą zaprezentować swoim klientom ceny niższe nawet o kilkanaście procent, dzięki czemu zakupy mogą być jeszcze tańsze. Warto wtedy porównać propozycje cenowe w różnych sklepach online, by dowiedzieć się, który może zapewnić najkorzystniejszą ofertę. 

Redakcja micoach.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do sportu, praktyczne porady, stylowy lifestyle oraz innowacyjne akcesoria spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie sport staje się nie tylko pasją, ale również sposobem na realizację siebie i dbanie o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

imprezy okolicznościowe
Zioła na uspokojenie

Jesteś zainteresowany reklamą?