Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak skutecznie usunąć tatuaż?

13 stycznia 2022 usuwanie tatuazu

Gdy na naszym ciele znajduje się nieprzemyślany tatuaż lub taki, który nam się znudził, to wówczas warto zdecydować się na jego usunięcie. Coco Time we Wrocławiu to sprawdzone miejsce, w którym przy pomocy lasera można skutecznie usunąć z ciała zbędne wzory.

Laser a skuteczne usuwanie tatuaży

Co prawda istnieje kilka metod pozwalających na pozbycie się tatuażu, ale obecni za najbardziej skuteczny uważany jest zabieg wykonywany przy pomocy wiązki lasera. Polega on na podgrzewaniu znajdującego się w skórze barwnika i rozbiciu cząsteczek tuszu. Metoda ta jest bardzo precyzyjna oraz w pełni bezpieczna.

Niezwykle dużą skuteczność wykazują urządzenia pikosekundowe. W salonie Coco Timie znajdującym się we Wrocławiu do usuwania tatuaży jest wykorzystywany nowoczesny laser Q-Switch. Dzięki działaniu lasera pigment zostaje dobrze pochłonięty przez makrofagi, a pozostałości przesunięte ku górze naskórka. W celu całkowitego pozbycia się niechcianego tatuażu należy zdecydować się na kilka sesji. W przypadku tatuaży amatorskich może ich być od 4 do 5, a w przypadku profesjonalnych od 6 do 8. Poszczególne zabiegi można wykonywać w odstępie czasu – od czterech, do ośmiu tygodni.

Podczas poszczególnych zabiegów proces powtarza się, a laser Q-Switch rozbija komórki i pigment jest usuwany stopniowo z naskórka, aż do osiągnięcia w pełni zadowalających rezultatów.

Czy usuwanie tatuażu laserem jest bezpieczne?

Zabieg z użyciem lasera Q-Switch jest w pełni bezpieczny dla zdrowia oraz niemalże bezbolesny. Odczuwalny dyskomfort jest niewielki i można go porównać do strzelenia gumką recepturką w wybrana partię ciała. W większości przypadków nie trzeba stosować znieczulenia.

Po pierwszym zabiegu miejsce na ciele na które oddziaływał laser, robi się białe, a po upływie godziny staje się czerwone. Może też dojść do powstania obrzęku, który to jest efektem trafienia barwnika wiązką lasera. Zazwyczaj znika on po około 2 – 3 dniach od wykonania zabiegu.

Przed wykonaniem zabiegu kosmetolodzy wykluczają ewentualne przeciwwskazania do laserowego usuwania tatuażu. Nie jest to możliwe w przypadku ciąży, posiadania rozrusznika serca, infekcji w obrębie skóry, posiadania opalenizny, przyjmowania niektórych leków oraz gdy istnieje tendencja do powstawania bliznowców.

Salon we Wrocławiu jest znany z profesjonalizmu, a pracujący tam kosmetolodzy posiadają bardzo duże doświadczenie. Usuwanie tatuażu odbywa się tutaj zawsze przy zachowaniu najwyższych standardów higienicznych oraz z wielką starannością i troską o zdrowie oraz bezpieczeństwo każdego pacjenta. W tym salonie można w pełni skutecznie pozbyć się każdego niechcianego tatuażu. Cena świadczonych usług jest zależna od wielkości oraz kolorów grafiki.

Redakcja micoach.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do sportu, praktyczne porady, stylowy lifestyle oraz innowacyjne akcesoria spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie sport staje się nie tylko pasją, ale również sposobem na realizację siebie i dbanie o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

imprezy okolicznościowe
Zioła na uspokojenie

Jesteś zainteresowany reklamą?