Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Co zabrać na siłownie?

27 listopada 2019

Wiele osób, które decydują się na treningi na siłowni zastanawia się, w jaki sposób odpowiednio się do tego przygotować. Dla sporej grupy to lekki stres, ponieważ często nie mają wiedzy na temat obsługi sprzętu i poruszania się po obiekcie. Można jednak liczyć na kompleksowe wsparcie pracowników obsługi i pierwsze wdrożenie do ćwiczeń przez trenera. Kluczem do komfortu ćwiczeń i przebywania na siłowni jest zabranie kilku niezbędnych ćwiczeń.

Co zabrać na siłownie, aby trening przebiegł spokojnie?

Pierwsza zasadnicza kwestia to dobór odpowiedniego obuwia, które zapewni nam wygodę i komfort treningu. Należy pamiętać, że powinno ono zostać odpowiednio dobrane do stopy, nie być ani za duże ani za małe. Odpowiednio wyprofilowane buty ochronią nas także przed potencjalną kontuzją. Warto zabrać ze sobą również parę klapek na zmianę, co zapewni nam komfort po treningu w momencie, kiedy zdecydujemy się na wzięcie prysznica. Dla zachowania higieny i własnego dobrego samopoczucia ten element okaże się niezbędny.

Wymieniając klapki, nie należy zapominać o istotnej kwestii jaką są ręczniki. Jeden z nich warto zabrać ze sobą na przyrządy treningowe, jeśli nasze ćwiczenia są bardzo intensywne i wiemy, że podczas ich wykonywania wylejemy siódme poty. Zabranie ręcznika na przyrządy zapewni higienę, a także utrzymanie ich w dobrym stanie. W związku z tym, że po treningu najczęściej bierzemy prysznic, warto zabrać ze sobą dwa ręczniki. Bardzo ważną kwestią oczywiście jest także zabranie ze sobą stroju treningowego. Jego wybór jest właściwie kwestią indywidualną i każdy dopiera ubrania, w których czuje się komfortowo.

Może to być dres, legginsy czy krótkie spodenki, należy jednak pamiętać, że najlepszą odzieżą będzie taka, która będzie odprowadzała pot, czyli poliester. Podczas ćwiczeń nasz organizm szczególnie domaga się także nawodnienia, nie należy zapominać zatem o zabraniu ze sobą butelki wody, która będzie wspomagała nas podczas wykonywania kolejnych serii ćwiczeń.

Muzyka na siłownie

W związku z tym, że często wykonujemy dużą liczbę powtórzeń i nasze treningi wydają się monotonne, warto zabrać ze sobą odtwarzacz bądź słuchawki do telefonu, aby w międzyczasie móc posłuchać muzyki. Każdy, kto posiada swoje ulubione kawałki z pewnością spędzi czas na siłowni nieco lepiej. Dodatkowe rzeczy jakie warto zabrać ze sobą to oczywiście bielizna do zmiany po treningu, a także kosmetyki odświeżające takie jak antyperspirant, którego użyjemy po wyjściu spod prysznica. Biorąc pod uwagę tak dużą liczbę niezbędnych rzeczy warto zaopatrzyć się w torbę o odpowiednich gabarytach.

Redakcja micoach.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do sportu, praktyczne porady, stylowy lifestyle oraz innowacyjne akcesoria spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie sport staje się nie tylko pasją, ale również sposobem na realizację siebie i dbanie o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

imprezy okolicznościowe
Zioła na uspokojenie

Jesteś zainteresowany reklamą?