Zastosowanie podkładów medycznych

Podkłady medyczne pozwalają zadbać nie tylko o higienę, lecz również zdrowie pacjentów. Stanowią obowiązkowy element wyposażenia gabinetów lekarskich i dentystycznych, salonów urody czy odnowy biologicznej. Aby pełniły one swoją podstawową funkcję, należy używać ich w odpowiedni sposób.

Podkłady medyczne w gabinetach lekarskich

Podkłady medyczne papierowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w gabinetach lekarskich i dentystycznych, ale również tych, w których przeprowadzane są różnego rodzaju zabiegi. Należy ułożyć je na siedziskach czy kozetkach i wymieniać po każdym pacjencie. Podkłady medyczne są nieodzownym elementem wyposażenia klinik i szpitali, które przyjmują pacjentów w trybie ciągłym. Podobnie jak w domach opieki lub hospicjach, podkłady medyczne pomagają zachować higienę i zapobiegają rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych drobnoustrojów.

Gabinety kosmetyczne, salony odnowy biologicznej, SPA

Podkłady medyczne papierowe powinny być dostępne wszędzie tam, gdzie profesjonaliści zadbają o naszą urodę oraz samopoczucie. Mowa przede wszystkim o:

  • gabinetach medycyny estetycznej,

  • salonach masażu,

  • SPA,

  • salonach odnowy biologicznej,

  • gabinetach rehabilitacyjnych.

W tych miejscach należy w sposób szczególny zadbać o higienę- nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nawet krótkotrwały masaż czy zabieg kosmetyczny może narazić na utratę zdrowia. Ważne jest regularne dezynfekowanie powierzchni oraz używanie jednorazowych, papierowych podkładów. Dokładnie tych samych, które spotkać można w gabinetach lekarskich. Klienci mogą poczuć się dzięki nim komfortowo, lecz ich główną rolą jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się groźnych dla organizmu wirusów, bakterii czy innego rodzaju substancji.

Jak używać podkładów medycznych?

Podkłady medyczne stanowią dodatkowe zabezpieczenie dla pacjentów oraz klientów różnego rodzaju punktów medycznych czy usługowych. Należy jednak używać ich w odpowiedni sposób- najważniejsze, by podkład został wymieniony po każdej osobie. Jest to bowiem materiał jednorazowego użytku. Konieczne jest wyłożenie nim całego siedziska, łóżka czy kozetki. Podkłady medyczne powinny być miłe w dotyku i miękkie, tak aby pacjent mógł poczuć się komfortowo. Dostępne są także podkłady ze specjalną warstwą antybakteryjną, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Warto wykorzystać je przede wszystkim w miejscach, w których gromadzą się osoby z chorobami zakaźnymi bądź obniżoną odpornością.

Materiał zewnętrzny