Wystarczy 20 minut na tydzień. Czym są treningi EMS?

Treningi EMS cieszą się dzisiaj dużym powodzeniem. Wyróżniają się przede wszystkim wysoką efektywnością i jednocześnie nie wymagają poświęcania na nie sporej ilości czasu. Co warto wiedzieć o ćwiczeniach wspomaganych elektrostymulacją mięśniową?

Trening EMS – co to jest?

EMS to angielski skrót odnoszący się do elektrostymulacji mięśniowej. Jest to rodzaj procesu, w trakcie którego dochodzi do stymulowania tkanki mięśniowej za pomocą prądu elektrycznego.

Elektrostymulacja mięśniowa ma szerokie zastosowanie, ponieważ stosowana jest ona między innymi w rehabilitacji. Również może wspomagać skuteczne ćwiczenia fizyczne, powalając na osiągnięcie lepszych wyników.

Czy treningi EMS naprawdę działają?

Podczas elektrostymulacji mięśniowej dochodzi do intensywnej pracy mięśni, które kurczą się i rozkurczają znacznie efektywniej niż podczas zwykłego ruchu. To powoduje, że treningi EMS mogą dać o wiele lepsze wyniki w znacznie krótszym czasie w porównaniu do zwykłych treningów.

Treningi tego typu pozwalają na aktywowanie nawet około 90% aparatu mięśniowego. Dodatkowo pozwalają one na dotarcie do mięśni głębokich, których wyćwiczenie standardowymi metodami jest bardzo trudne.

Zastosowanie elektrostymulacji mięśniowej jest bardzo skuteczne, co zostało dowiedzione badaniami naukowymi. W trakcie dostarczania impulsów nerwowych do mięśni można wtedy spowodować ich szybsze i silniejsze skurcze, co przekłada się na ich wzmocnienie oraz efektywniejsze spalenie kalorii.

Wobec tego treningi EMS naprawdę działają i mogą dać bardzo dobre wyniki, gdy prowadzone są one regularnie.

Jak skorzystać z treningu EMS?

Z treningów EMS można obecnie skorzystać w wielu różnych klubach, które dysponują odpowiednim zapleczem do prowadzenia tego typu ćwiczeń.

Urządzenia przeznaczone do treningów EMS stosowane w klubach mają najczęściej formę ekranu, do którego podłącza się kamizelkę wyposażoną w elektrody. Na ekranie można łatwo wybrać różne programy, a następnie podążać według zaleceń związanych z wykonaniem ćwiczeń.

Obecnie coraz więcej klubów ma tego typu sprzęt i oferuje swoim klientom dostęp do treningów personalnych z jego wykorzystaniem. Wystarczy tylko umówić się na pierwszą wizytę, aby skorzystać ze wsparcia specjalistów w tej dziedzinie.

Osoby, które chciałyby rozpocząć swój trening EMS w Tarnowie, mogą skorzystać z niego w działających w tym mieście klubach. Z różnymi ofertami można zapoznać się już teraz na stronach internetowych klubów.

Można również kupić sprzęt przeznaczony do treningów EMS w domu. Mają one formę kompaktowych urządzeń, które mogą być noszone na ciele. Oferują różne rodzaje programów do wyboru, dlatego mogą być one dopasowane specjalnie do potrzeb osoby ćwiczącej.

Kto może skorzystać z treningów EMS?

Treningi EMS rekomendowane są dla osób, które nie mają za dużo czasu na samodzielne ćwiczenia, ale też chcą zadbać o siebie kompleksowo.

Żeby osiągnąć zamierzone efekty, wystarczy jedynie 20 minut ćwiczeń. W tym czasie dochodzi do spalenia nawet 1300 kalorii, dlatego też jest to świetna alternatywa dla treningów prowadzonych na siłowni czy podczas fitnessu.

Z treningów EMS mogą korzystać wszystkie zainteresowane osoby, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, gdy nie mają przeciwwskazań zdrowotnych.

Do głównych przeciwwskazań związanych z treningami EMS zaliczane są:

  • choroby serca
  • nadciśnienie tętnicze
  • ciąża
  • epilepsja
  • nowotwory
  • stany zapalne
  • infekcje

Ile kosztują treningi EMS?

Koszty związane z treningami EMS wynoszą od około 100 do 200 złotych. Dokładne cenniki można znaleźć już teraz na witrynach klubów.