Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Rakieta tenisowa – jak kupić dobry model dla siebie?

18 czerwca 2022 Rakieta tenisowa


Zamierzasz grać w tenisa? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupie rakiety tenisowej. Jaki model warto wybrać?

W sklepach można znaleźć oferowane przez wiele marek, na przykład jak Wilson, Dunlop czy Babolat rakiety tenisowe. Wielu początkujących graczy nie wie jednak, jakie parametry techniczne tego sprzętu są najważniejsze. O czym warto pamiętać przy zakupie odpowiedniej rakiety? Gdzie warto ją zamówić?

Jaka rakieta tenisowa jest polecana dla początkujących?

Początkujący gracze w tenisa mają inny poziom zaawansowania w porównaniu do tych grających dłużej. W związku z tym duże znaczenie ma wtedy wybór odpowiedniego sprzętu do gry.

Podstawowym wyposażeniem każdego tenisisty jest rakieta tenisowa. Obecnie w sprzedaży można znaleźć różne oferowane przez znanych producentów jak Wilson czy Babolat rakiety, które mogą być dopasowane do indywidualnych wymagań graczy.

Gdzie można kupić rakietę tenisową?

Rakiety tenisowe oferowane są obecnie przez wiele sklepów. Aby kupić odpowiedni sprzęt, warto przede wszystkim skupić się na sklepach tenisowych. To w nich można zakupić rakiety od wielu producentów w zróżnicowanych wariantach i dopasować je specjalnie do swoich potrzeb. 

Sprzedażą rakiet tenisowych zajmuje się między innymi sklep internetowy https://dotenisa.pl/, który specjalizuje się w zaopatrzeniu tenisistów. Dostępne w nim rakiety tenisowe przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, które zaczynają przygodę na korcie, jak i osób, które mają już większe doświadczenie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rakiety tenisowej?

Wybierając odpowiednią rakietę tenisową, warto zwrócić uwagę na parę istotnych czynników, między innymi na:

1. Materiał do produkcji rakiety

Zaleca się unikanie rakiet aluminiowych, natomiast korzystanie z rakiet wykonanych z kompozytu grafitowego i grafitu, które charakteryzują się wysoką odpornością i lekkością. Oferowane przez firmę Babolat rakiety są także dostępne w tym wariancie.

2. Rozmiar rakiety

Do wyboru są rakiety tenisowe w różnych rozmiarach pod kątem wielkości główki, długości, rozmiaru rączki. Dla osób początkujących są polecane rakiety z większymi główkami, dopasowane pod kątem długości i rozmiaru rączki do użytkownika.

3. Waga rakiety

Powinna być ona dobrana do stopnia zaawansowania i preferencji użytkownika. Dla początkujących rekomendowane są rakiety lekkie, które nie męczą tak mocno ręki i dzięki temu są wygodniejsze podczas gry.

4. Balans – środek ciężkości rakiety

Osoby początkujące najczęściej wybierają rakiety z balansem neutralnym, centralnym, ale można też wybrać model z balansem na rączkę, który powoduje, że rakieta jest prostsza w obsłudze.

Ile kosztuje rakieta tenisowa?

Ceny rakiet tenisowych są zróżnicowane i zależne od różnych czynników. Zwykle rakieta dla początkujących jest kosztem od około 150 do 350 złotych. Nie poleca się kupowania zbyt drogich rakiet na początek, ponieważ mogą one i tak szybko się zniszczyć i wymagać wymiany na nowe.

Warto sprawdzić ofert w sklepach online, by wybrać najlepszy model rakiety tenisowej dla siebie.

Redakcja micoach.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do sportu, praktyczne porady, stylowy lifestyle oraz innowacyjne akcesoria spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie sport staje się nie tylko pasją, ale również sposobem na realizację siebie i dbanie o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rakieta tenisowa
Kiesurfing czy kite foil

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kiesurfing czy kite foil