Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Jak powinny wyglądać wygodne koszulki tenisowe?

1 lipca 2021 koszulki tenisowe

Wiele osób źle dobiera sprzęt do tenisa. Problemem nie jest często sama rakieta, ale zły strój sportowy. Najczęstszym błędem jest ubieranie bawełnianych koszulek i długich dresów podczas sezonu zimowego. Podstawą są wygodne koszulki tenisowe, dzięki którym tenisista będzie czuł się komfortowo na korcie. Jak powinny one wyglądać?

Odpowiedni materiał

Połową sukcesu w przypadku stroju jest materiał. Koszulki tenisowe nie powinny być w żadnym wypadku bawełniane. Głównym problemem w takich przypadkach jest zatrzymywanie wody. Jeżeli tenisista dużo się poci to większość wilgoci zostaje na stroju. Cechą dobrej koszulki jest odprowadzanie potu poprzez parowanie. Idealny w takich sytuacjach jest poliester. Bardzo szybko pozbywa się wilgoci, przez co koszulki są nieustannie suche.

Inną zaletą poliestru jest mała kurczliwość i rozszerzalność podczas kontaktu z wodą. Na koszulkach tenisowych nie zostają żadne ślady po praniu. Pasuje ona równie dobrze co przed czyszczeniem. W przeciwieństwie do wersji bawełnianych, długości i szerokości pozostają dokładnie takie same. Oprócz poliestru nie zaszkodzi też niewielki udział procentowy elastanu, który przyczynia się do lepszej rozciągliwości. Tenisiście będzie dużo prościej dobiegać do piłek i przykładać rakietę do bardziej skomplikowanych zagrań.

Konstrukcja i przewiewność koszulki

Koszulki tenisowe muszą być dopasowane do warunków, jakie są na korcie. Przede wszystkim nie powinny być za długie podczas upałów. Wielu osobom pasują bezrękawniki, dzięki którym ruchy rąk tenisisty nie są w żaden sposób ograniczone. W przypadku chłodnych dni najlepiej posłużyć się długim rękawem, oczywiście również z poliestru. To znacznie lepsza opcja niż ciepłe kurtki i ocieplane swetry, które szybko przemakają i dają uczucie zimna.

W przypadku koszulek tenisowych ważna jest też odpowiednia przewiewność. Ważne, żeby miały odpowiednie dziurkowania, dzięki czemu zapewnimy lepszy dopływ tlenu dla organizmu. Jeśli kogoś nie przekonują materiały w rodzaju poliestru może postawić na wytrzymały poliamid, który stawia na dużą przewiewność. Wiele osób inwestuje w materiały naturalne, które lepiej oddziałują na skórę. Przykładem może być tutaj wełna owiec merynosów – szczególnie popularna wśród fanów siłowni. Są bardzo cienkie i świetnie przepuszczają powietrze. Przy okazji świetnie odprowadzają wilgoć i są odporne na zmiany temperatur.

W przypadkach, gdy ktoś nie ma uczulenia na materiały syntetyczne, lepiej postawić na poliester. Jest nie tylko tańszy, ale dzięki nim tenisista lepiej czuje się na korcie, a to przecież podstawa przyjemnej gry w tenisa.

Redakcja micoach.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do sportu, praktyczne porady, stylowy lifestyle oraz innowacyjne akcesoria spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie sport staje się nie tylko pasją, ale również sposobem na realizację siebie i dbanie o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rakieta tenisowa
Kiesurfing czy kite foil

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kiesurfing czy kite foil